חייגו עכשיו: 0547575132

המעקב שלא היה

אנחנו נגלה עבורך את האמת:

הפגישה נערכה במשרדו של עו"ד מפורסם ויוקרתי בירושלים. הנוכחים היו: העו"ד (כמובן), אני ונטלי, אישה צעירה שהגיעה עם תינוק בן 9 חודשים במנשא על גופה. נטלי, נשואה טריה, החליטה להגיש תביעת גירושין והעו"ד שהיה זקוק לראיות שיתמכו בטענותיה, הזמין אותי לפגוש אותה ולבצע את החקירה. מטרות החקירה שהוגדרו עי" העו"ד היו מאד ברורות וכללו מעקב סמוי על הבעל הסורר במטרה להנציח את חיי ההוללות שהוא מנהל מחוץ לבית ואת קשריו עם נשים וחקירה כלכלית מקיפה כדי לגלות את מקורות הכנסתו והאם ברשותו רכוש ונכסים שהסתיר מאשתו, בקיצור הכל.
בדרך כלל לפני שאני יוצא לתיק חקירה, אני מנסה לדלות מהלקוח את כל הפרטים – עד הקטן ולכאורה הלא רלוונטי ביותר, וזאת כדי לישם אותו הלכה למעשה בשטח בזמן הפעילות. חבל למשל, שמעקב יתחיל ברגל שמאל אם צוות העיקוב אינו יודע כי הנעקב יוצא כל בוקר לטייל עם חיית המחמד שלו ומתמקם במסלול הטיול…גם אם הנעקב אינו עירני, הכלב יכול לעורר תשומת לב לצוות ובכלל.

במקרה הנ"ל, לא הייתי צריך חכם גדול כדי לשאול את השאלה הבלתי נמנעת: "כיצד ייתכן כי את לא יודעת מה מקור הכנסתו של בעלך?"
– "הוא אף פעם לא אמר לי", ענתה נטלי.
– "כמה זמן אתם נשואים?" , המשכתי לשאול.
– "פחות משלוש שנים" , ענתה נטלי.
– "ומתי הוא עזב את הבית המשותף שלכם?"
– "לפני שנה" , ענתה.
– "ולפני שעזב את הבית, במה עסק? מה היה מקצועו?" המשכתי לשאול.
– "לא יודעת. לא שאלתי בטיפשותי והוא אף פעם לא סיפר לי".
– "יש לו רכב"?
– "יש לו כל מיני רכבים שכורים ולפעמים הוא בא לראות את התינוק עם אופנוע גדול" , השיבה.
– "מה הקטע פה? האם הוא סוכן בשב"כ או במוסד או מאפיונר?…מה אתם מנסים להסתיר ממני?" שאלתי והפניתי את מבטי אל עוה"ד.
בשלב הזה נכנס עורך הדין לשיחה וביקש את רשותה של נטלי לשתף אותי בסוד העניינים. משהסכימה, פנה אלי וגולל את הסיפור האמיתי. מסתבר שהבעל הוא דמות מפתח בעולם התחתון. לפני כשנה, לאחר ניסיון חיסול כושל, עזב את הבית וירד למחתרת. מדי פעם הוא היה מגיע ללראות את הילד, כאמור, ברכבים שונים ותמיד יש לו ליווי של מספר שומרי ראש גברתניים שמאבטחים אותו.
למען האמת, ממש רתחתי באותו הרגע. "מדוע אתם מנסים להסתיר ממני פרטים שבמילא אגלה, אולי בדרך הקשה, תוך כמה שעות מעקב?" שאלתי בכעס. מתי בדיוק חשבתם לגלות לי את העניין? כאשר המעקב "היה נשרף"? כאשר מישהו היה דוקר או יורה באחד החוקרים בשטח? קמתי ממקומי כשאני מקפל את הזמנת העבודה ומכניס אותה לתיק. "אני לא לוקח את התיק הזה, שיהיה לכם בהצלחה". "למה לא?", שאלה נטלי, "מפני שבעלך ניצל מרצח בשנה שעברה, סביר להניח שהוא חי בפחד. המאבטחים שלו מחפשים כל הזמן עיקוב. ישנה סכנה שהם יזהו את צוות העיקוב שלי ומבחינתם זה לא מעניין אותם שאנחנו שם "רק" כדי לתפוס אותו בוגד בך. מבחינתם אנחנו מהווים איום קיומי וסביר מאד שהם יפעלו כדי לנטרל את האיום הזה. אני לא רוצה להיות שם כשזה יקרה", אבל הסיבה העיקרית היא העובדה שניסיתם להסתיר זאת ממני, הוספתי ויצאתי מהמשרד כשאני שומע את עוה"ד מבטיח לי בכעס שאיתו אני כבר לא אעבוד יותר…

עשר שנים אחרי… ועדיין… בתצפיות ארוכות בשטח, בלילות לבנים של פעילות סמויה ובמפגשים חברתיים של קולגות, עוד מספרים בלחישה על אותו חוקר פרטי חסר המזל, שנתפס במהלך פעילות לילית בבת-ים, נכלא ע"י עבריינים במשך שלושה באיזו דירת מסתור, עבר "חקירה" קשה…ו"בבית משפט של מטה" של הבורר, נגזר עליו "פסק דין" הכולל פיצוי כספי גדול והגלייה לחו"ל לשנה תמימה – ללא אפשרות ערעור…ותמיד כשאני מאזין לגירסה זו או אחרת של הצ'יזבאט, אני נזכר בפגישה ההיא במשרדו המפואר של העו"ד וכל פעם מחדש, מחשב את קיצי לאחור…תודה שלמה ארצי, ותמיד מגלה כי הזמן והמיקום של המעקב שלא היה…תואמים בצורה מפחידה את האגדה.

נהניתם מהסיפור? אתם אוכלים את הלב וחושדים שבוגדים בכם? אנחנו פה לשירותכם – 054-7575132 – כדי לאמת או להזים את חששותיכם…

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני