חייגו עכשיו: 0547575132

חקירות תחת כיסוי

אנחנו נגלה עבורך את האמת:

אמנות התשאול של חוקר פרטי מיומן ומקצועי כוללת חקירות תחת כיסוי. חקירה מסוג זה מהווה כלי יעיל, ועליה להיעשות במקצועיות רבה, על מנת שלא תסב נזק במקום תועלת. מטרתה של חקירה תחת כיסוי היא להשיג מידע מסוים ועליה להיעשות בחוכמה ובאופן עקיף, על מנת לגרום לנשאל להשיב על שאלות 'תמימות' ולגיטימיות, מבלי לעורר את חשדו.

את מי חוקרים תחת כיסוי?
• נחקר 'סרבן' – אדם שמתנגד לשתף פעולה בחקירה גלויה ועל כן נדרשת חקירה סמויה – חקירה תחת כיסוי
• פלוני 'שקרן' – אדם שהשיב לחוקר, אולם הפנה אותו לגורמים שגוים ושקריים וחשוב לברר מדוע
• פלוני 'סביבתי' – אנשים שקרובים פיזית למקום הימצאו של האדם עליו אנו מעוניינים לקבל מידע (שכן, עמית לעבודה וכד')

גישת החוקר
גישת החוקר הפרטי חשובה מאוד בטכניקת חקירות תחת כיסוי. עליו לאבחן את הדמות העומדת מולו ולבחור בדרך היעילה ביותר על מנת לתשאל אותו בצורה נבונה ונכונה, מבלי לעורר חשד ולהביא לתוצאות מקדמות בחקירה. תשאול שגוי עלול לגרום לנזק משמעותי בחקירה כולה. הדרך הטובה ביותר לקבלת המידע היא כמובן לפנות לאדם ללא הצגת המטרה האמיתית של התשאול.

תשומת לב לפרטים קטנים
אחד הכישורים החשובים אצל חוקר פרטי שעורך חקירות תחת כיסוי, הוא יכולת שימת הלב לפרטים הקטנים ששאר האנשים אינם מתייחסים אליהם. פרטים אלו מספקים תמונה וכיוון של אדם מסוים, מהם ניתן להסיק רבות על פעילותו. עין מיומנת תדע להבחין בפרטי החדר, בלחיצת יד מפוחדת, בזיעה מוגברת, בסוג ההליכה ועד.

כללי האתיקה
חוקר פרטי מחויב על פי התקנות לפעול לטובת הלקוח ולשמור לו נאמנות. עליו להציג את רישיונו לעסוק בתחום ולשמור על סודיות מוחלטת. התקנות אינן מכילות פירוט על מרכיבי האופי של החוקר, וזאת למרות שפרט זה חשוב מאוד. ההמלצה היא לפנות לחוקר פרטי שמצטייר כבעל ביטחון עצמי, קר רוח וחברותי. תכונות אלו חשובות לביצוע חקירות תחת כיסוי ביעילות.

לסיכום
חקירות תחת כיסוי מהוות אחת מן הטכניקות הפופולריות בתחום החקירות, אולם אינן מהוות כלי יחיד במהלך חקירה. על החוקר הפרטי לאסוף מקסימום מידע במגוון אופנים, ועל כן הוא נעזר באמצעים נוספים כגון מעקבים, חקירות גלויות והטמנת ציוד טכני מתקדם, דוגמת מצלמה נסתרת, מיקרופונים לציטוט, הטמנת GPS ועוד.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני