חייגו עכשיו: 0547575132

עשן בלי אש

אנחנו נגלה עבורך את האמת:

את אוהד פגשתי בבית קפה תל-אביבי ברחוב המלך ג'ורג'. כשהגעתי, הוא היה כבר אחרי כמה כוסות קפה וחצי חפיסת סיגריות. לחיצת יד חזקה יש לו לבחור. התחבב עלי מייד. הצטרפתי לשולחן והאזנתי לסיפורו.
את סופיה, חברתו לחיים, הכיר באתר הכרויות באינטרנט. היא מצאה חן בעיניו מיד ולאחר חיזורים רבים נוצר בניהם קשר אהבה חזק. "לא האמנתי שאת אהבת חיי אכיר רק בגיל 42, לאחר גירושין קשים וארוכים", הוסיף. עד מהרה שכרו דירה ביחד עם שלושת ילדיה והחלו לחיות כזוג לכל דבר ועניין. כבר מתחילת הקשר, המשיך, הבנתי שסופיה מוקפת בהרבה מחזרים, "ידידים" כפי שהיא נוהגת לכנותם, אך התעלמתי מעובדה זו שהרי היא בחרה לחיות איתי מרצונה החופשי. שיערתי או לפחות קיוויתי שעם הזמן התופעה תצטמצם באופן טבעי, אנשים יבינו שהיא בקשר ויתאדו, אך זה לא קרה. אוהד הצית סיגריה נוספת, שאף לריאות ושתק. שתקתי איתו. הזמין עוד כוס קפה והמשיך לדבר. "אולי אני לא בסדר? מה אתה אומר? היא טוענת שאני מלח הארץ, שאני מהדור הישן וזו הסיבה שהתאהבה בי, אך אומרת שאני חייב לתת לה את החופש שלה. ואני מתבשל מבפנים וממש נקרע בין אהבתי אליה לבין העובדה שהיא מחכה לרגע שבו אהיה אני עסוק כדי לבלות עם הידיד הזה, הידיד ההוא ועם החבר הקודם שלה שלדעתי עדיין מחזר אחריה בלהט. אני רוצה שתעקוב אחריה. אני חייב לדעת מה היא עושה עם כל הידידים האלה שלה".

המעקב החל שלושה ימים לאחר פגישתנו והתנהל בימים ובשעות שאוהד הכתיב לי – בהתאם לשעות עבודתו. ביום הראשון למעקב כבר היינו ממוקמים בשעה 18:00 והמתנו בסבלנות. ישנו פתגם מוכר שאומר שככול שבן או בת הזוג יפים יותר כך גם הקנאה עזה יותר, אולי אני לא מדייק אבל זו המחשבה הראשונה שחלפה בראשי ברגע שסופיה יצאה מהבית והמתינה על שפת המדרכה. והיא הייתה יפה…וואוו…עד לכאב יפה…מיד הגיעה מכונית שבתוכו ישב גבר מאד מוכר, בייחוד לחובבי המוסיקה שבינינו. סופיה נכנסה למכונית והמעקב נכנס להילוך גבוה. הם נסעו והגיעו לבית קפה ידוע בקרבת ככר מסריק. הגבר שקיבל יחס מועדף, דילג על התור בכניסה לבית הקפה והשניים קיבלו שולחן מבודד ויחס של כבוד. נראה כי סופיה מאד נהנית מהיחס הכמעט מלכותי. השניים נראו אוכלים ומשוחחים. מדי פעם ניסה הגבר לאחוז או ללטף את ידה של סופיה אך תמיד נדחה בחיוך ובתנועת אצבע אלגנטית המורה לשלילה. הפגישה הגיעה לסיומה. השניים עזבו את הקפה ונסעו בחזרה לביתה של סופיה. כשהגיעו, ישבו ברכב ונראו משוחחים עוד שעה ארוכה. נשיקה על הלחי והפגישה הגיעה לסיומה הסופי. בפגישה שנערכה ביום למחרת, זיהה אוהד את הגבר שבתמונות כחבר הקודם של סופיה…זה שלא מפסיק לחזר אחריה, סינן מבין שיניו.
היום השני למעקב התבצע כשבוע לאחר מכן. סופיה יצאה מהבית, עלתה למונית ונסעה לאזור סוזן דלאל. שם פגשה חברה והשתיים ישבו בבית קפה מקומי. אחרי כשעה הגיע גבר נוסף, הצטרף לשולחן וכמה דקות לאחר מכן, עזבה החברה והותירה את סופיה לבד עם הבחור. רמת המתח שלי עלתה וכמה דקות לאחר מכן כבר ישבנו, אני ובן זוגי למעקב בשולחן סמוך וניסינו להקשיב לשיחה. מקטעי שיחה ששמעתי התברר כי הבחור הציע לה לעלות אליו הביתה…"לזכר הימים טובים" אך נענה בשלילה. הפגישה הסתיימה וסופיה חזרה הביתה במונית שעצרה. שוב פגשתי את אוהד ושוב זיהה את הגבר כאחד מ"הידידים הבלתי נלאים" כהגדרתו. "אני לא מבין אותה, המשיך, כולם מתים לזיין אותה! מה היא מטומטמת או שפשוט היא נהנית מהמשחק הזה"? אחרי זה באה שתיקה ארוכה, כזו שיכולתי לשמוע את הסיגריה בוערת…ואני שתקתי איתו.
היום השלישי למעקב לא היה מתוכנן. בשיחת טלפון בהולה שקיבלתי מאוהד התברר כי סופיה התעוררה מוקדם בבוקר שבת ונסעה לים. היא לקחה את הרכב של אוהד ויצאה. יצאתי עם האופנוע כדי לחסוך זמן ופקקים של שבת בחוף הים ולאחר אין ספור רחובות צדדיים ומגרשי חניה, מצאתי את הרכב חונה בחניון של נמל יפו. ירדתי לחוף ובסריקה מהירה מצאתי אותה יושבת בבית קפה בחברת גבר לא מוכר, שותים קפה ומשוחחים. זמן קצר מאד לאחר הגעתי, נפרדו השניים בנשיקה על הלחי וסופיה מיהרה לחזור לרכב. התקשרתי לאוהד ועדכנתי אותו. הוא היה המום וביקש לסיים את השיחה מכיוון שבני משפחתה של סופיה כבר הגיעו לארוחת בוקר של שבת אצלם בדירה וממתינים לה. היא בדרך הביתה, הצלחתי לסנן והשיחה נותקה.
לפגישה עם אוהד שנערכה בקפה בבן יהודה, הגעתי עם דו"ח המעקב והתמונות. אוהד שתה הרבה קפה, עישן הרבה סיגריות ובעיקר שתק. ואני…שתקתי איתו. "איפה מסקנות החקירה?", שאל אותי. "אין לי מסקנות", השבתי. "לא ראיתי קשר רומנטי עם אף אחד ולמען האמת, אני לא יודע להסביר לך את פשר התנהגותה". "אתה יכול לכתוב שהמסקנה שלך היא – שיש עשן בלי אש", אמר אוהד ופרץ בצחוק עצור.
במסגרת המקצוע שבחרתי, אני נכנס לעיתים לתוך תוכם של קשרים זוגיים, בין אם אני רוצה ובין אם לאו. מתוך העמדה הזו אני רואה לפעמים את כל מה שאנשים מנסים בד"כ להסתיר. ישנם מקרים יוצאים מן הכלל שממש בא לי להתערב, לצעוק ולנער את האדם היושב מולי ולהטיח בו את האמת, כואבת ככול שתהיה, בפניו, אך אינני מעז לעשות זאת. אני החוקר הפרטי בלבד. זה שמביא את הנתונים בלבד. מי מינה אותי לשופט? מי אני בכלל שאתערב בחיים לא שלי ובעניינים לא לי?
מה יכולתי לומר לו?…שסופיה נהנית משני העולמות גם יחד? מכל היתרונות של קשר זוגי ממוסד ומצד שני מהיתרונות של גרושה יפה, מבוקשת ומחוזרת?…ואולי אין הדבר כך? שהרי אדם אחר היה לוקח את אותם הנתונים בדיוק ומפרש את המצב אחרת לגמרי…
לכן, באותו הרגע, הרגשתי הקלה עם ההגדרה של אוהד – "יש עשן בלי אש"…הזמנתי עוד קפה, הדלקתי עוד סיגריה והמשכנו לשתוק…

נהניתם מהסיפור? אתם אוכלים את הלב וחושדים שבוגדים בכם? אנחנו פה לשירותכם – 054-7575132 – כדי לאמת או להזים את חששותיכם…

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני