חייגו עכשיו: 0547575132

פיקוח על ילדים ונוער

אנחנו נגלה עבורך את האמת:

'ילדים זה שמחה' ללא ספק, אך עם גידולם אנו נתקלים לעיתים בקשיים הכרוכים בגיל ההתבגרות. גיל זה כידוע, רדוף מרדים וניסיון להתבלט בדרך להשגת הזהות העצמית של בני הנוער. הדרכים להתמרדות רבות ועלולות לכלול מקרים של צריכת סמים, אלכוהול, בריחה מהבית והסתובבות עם גורמים עבריינים. לכן, נוצר המושג והתחום של פיקוח על ילדים ונוער.

תפקידו של חוקר ילדים אשר מומחה בתחום פיקוח על ילדים ונוער הוא להגן ולסייע לילד הנתון במצוקה, הכשרתו של חוקר ילדים כוללת היבטים פסיכולוגיים ורווחתיים על מנת לאפשר לו ליצור קשר ישיר עם בני הנוער.

בעיית סמים

עישון סמים הוא מנהג מפוקפק ומסוכן אשר יכול להוביל את הילד/הנער לשרשרת אירועים מדרדרת בחייו. הורים אשר מבחינים בהתנהגות חשודה ושונה אצל ילדם ובמראה אפטי, צריכים להיות אסרטיבים ולפנות בהקדם לחוקר פרטי לבדיקת הנושא וטיפולו. חוקר אשר מתמחה בתחום של פיקוח על ילדים ונוער. חקירות אלו נעשות באופן סמוי ומספקות תמונת מצב עדכנית באשר לילד הנדון, כך שניתן לבנות לו בהתאם תוכנית משקמת ומונעת.

איתור ילדים/נוער

חוקר פרטי אשר פועל בתחום פיקוח על ילדים ונוער מיומן באיתור הילד שברח מהבית ו/או נעלם מן הבית ללא סיבה ברורה. חוקר פרטי מקצועי יטיב לאתר מידע מודיעיני ויפעיל כישורי מעקב מתקדמים בארץ ובחו"ל.

משקל רב ניתן לילדים נעדרים מתחת לגיל 13, כיוון שבגיל זה כידוע, אין להם כישורי הישרדות גבוהים וגורם הסיכון הוא גדול ומשמעותי יותר. בכל סוג של חקירה, יטרח החוקר לעשות עבודה מקדימה שתהווה רקע לחקירה, עבודה זו תכלול הכרות עם חבריו, מצב כלכלי ומשפחתי של משפחתו, מצב לימודים ועוד. מכאן ניתן להבין כי, פיקוח על ילדים ונוער הוא לא תמיד פיקוח בלבד, אלה מגוון עבודות של חקירה.

אחד המקרים בסוגיית איתור ילדים, הינה חטיפה ע"י אחד ההורים. סיטואציה זו מתרחשת כאשר הזוג בתהליך גירושים קשים ו/או לאחר החלטת משמורת. במקרה זה על החוקר הפרטי להפעיל את קשריו גם בחו"ל ולהשתמש בכוח אדם רב, לכן מומלץ לפנות למשרד חקירות מיומן, בעל ניסיון, מקצועי, ובעל כוח אדם מספק לא רק לטובת פיקוח על ילדים ונוער, אלה לטובת חקירה סבוכה וקשה.

פעולות הנעשות בתחילת חקירה
חקירה בסיסית מתחילה בבדיקת אלמנטים בסיסיים שיש בידם לספק מידע באשר להימצאות הילד/הנער. אחד האמצעים הבולטים הוא, בדיקת חשבונות הטלפון, לשם בירור מעמיק למקור השיחות בזמנים קריטיים להיעדרות. מקור נוסף הוא חברים הקרובים לילד, שיכולים לדעת מידע בנושא. אמנם כאן הדבר מעבר לעבודת פיקוח על ילדים ונוער. אם לא נעשה הפיקוח בתחילתו, העניינים יכולים להסתבך והחקירה תהפוך לקשה יותר.
קרובי משפחה שמתגוררים מחוץ לעיר או בעלי קשרים מיוחדים לילד, יכולים אף הם לסייע וכדאי לבדוק עימם האם הילד יצר עימם קשר בתקופה זו. אפשרות בדיקה אחרת היא חבר/ה עימו יש לו/ה קשר רומנטי. במקביל יותקן על הטלפון איתור שיחות נכנסות, למקרה בו הילד/הנער יצור קשר אך לא יספק מידע לגבי דבר הימצאו. מורים, אף הם יכולים לספק מידע רלוונטי ומקיף על הילד ואופיו.

חוקים שמטרתם הגנת קטינים
• חוק הנוער (טיפול והשגחה) התש"ך, 1960: החוק מגן על קטינים מלידה ועד גיל 18, השרויים במצבי סיכון לחייהם: כולל בריאות פיזית ונפשית. ההגנה נדרשת כאשר ההורים/ האחראים על הילד לא מסוגלים לטפל בו או מסכנים אותו. החוק מורה לשירותי הרווחה להתערב ולהגן על קטין הנקלע למצב של סכנה. בצורה כזאת הממשלה שמה את ידה לטובת פיקוח על ילדים ונוער הנמצא בסיכון כלשהו.
• חוק העונשין, תשל"ז 1977 (תיקון- תש"נ, 1989): התיקון לחוק דן בחובת הדיווח על פגיעה בקטין על ידי אחראי. על כן, כל אזרח חייב לדווח לפקיד סעד או למשטרה על פגיעה בקטין על ידי האחראי עליו.
• חוק הסעד תשט"ו- 1955: חוק זה מקנה סמכויות לפקיד הסעד להיכנס לכל מקום ולחקור כל אדם הנוגע לקטין ולהגיש דו"ח בעניינו של הקטין לבית המשפט.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני